PRAGOVKA XMAS GUIDE 2023

S prvním sněhem v ulicích víme, že se Vánoce nezadržitelně blíží. Jako každý rok, i letos jsme si pro Vás připravili přehledného průvodce dárků z Pragovky.

Publikováno

1. 12. 2023

Nechte se při výběru inspirovat naším Xmas Gift Guidem, kde najdete seznam netradičních dárků pro milovníky umění, kávy nebo třeba sportu. Pořízením uděláte dvojnásobnou radost – obdarovanému i našim rezidentům, kteří pro vás tuto jedinečnou nabídku připravili. 


VÁNOČNÍ ARTFÉR

   Tradiční vánoční prodej uměleckých děl z rukou rezidentů, ale i umělců mimo naše rezidentské ateliéry – právě tady můžete pořídit originální a netradiční dárky, které potěší nejednoho obdarovaného. Dorazte v neděli 3.12. od 13:00h do Pražské Továrny u nás v Pragovce a vyberte zajímavé kousky. 

   Odkaz: https://pragovka.com/kalendar/vanocni-artfer-2023-195


   ORIGINÁLNÍ DÁRKY OD REZIDENTŮ

   • Od rezidentky Kateřiny Adamové můžete pořídit tematické kresby z cyklu ZIMA. Jejich náhledy najdete na webových stránkách, a tam můžete pro nákup také Kateřinu oslovit.
    Odkaz: https://www.adamova.eu/cz/2021-zima/

      • Zajímají vás designové produkty, které i prakticky využijete? Od Martina Žampacha můžete v letošním roce pořídit velmi zajímavé kousky. Mimo vázy, které už jistě dobře znáte, si můžete koupit i konferenční stolek. V kolekci LOOPS se Martin zaměřil především na výrobní proces a použité materiály, které nezatěžují přírodu. Konferenční stolky jsou vyrobené z obnovitelných zdrojů a recyklovatelného materiálu.
       Odkaz: https://martin.zampach.com/cs/collections/loops

      • Nesmíme zapomenout na Prague City University, tedy univerzitu, jejíž studenti tvoří v ateliérech v Pragovce. Ta kromě vzdělání nabízí také zajímavý merch – od čepice a tašky, až po trička.
       Odkaz: https://shop.praguecityuniversity.cz

      • Rugby Praga, sportovní rugbyový tým, který je nedílnou součástí areálu Pragovky, nabízí kousky, které jejich skalním fanouškům nesmí chybět – šála, náramky, dres nebo rugbyový míč s nevšedním potiskem. Co je ale opravdu tou základní věcí pro podporu týmu? Sezónní Permanentka s výběrem řady i místa.
       Odkaz: https://shop.rugbypraga.com/sezonni-permanentka/

      • Pro fanoušky Maxe Habance nebo skateboardu obecně máme skvělý tip. E-shop Craness.cz pod taktovkou Maxe a Daniela Rahmana nabízí neuvěřitelnou nabídku a vy můžete pořídit skate „Skate of Mind“, boty nebo například merch oblečení.
       Odkaz: https://craness.cz


      FACTORY KAFE

      Nově otevřená kavárna v prostorách Pragovky si pro vás připravila mnoho zajímavého, co můžete svým blízkým pořídit.

      • Bez zdlouhavého vybírání můžete ve Factory Kafe koupit dárkový poukaz na libovolnou částku, který se při návštěvě promění v něco dobrého.
         • Pokud jdete na jistotu a víte, že obdarovaný je milovníkem kávy, k dispozici jsou také kávová zrna od pražírny Beansmith’s.
         • Nesmí chybět ani tradiční vaječný likér se zajímavými příchutěmi – letos pistáciový, vánoční šafránový nebo vanilkový. 
         • A jestli hledáte spíše něco ostřejšího, v kavárenské vitríně najdete plechovky pivních speciálů, cideru nebo pálenky a likéry od českých dodavatelů.

         Vše zakoupíte přímo na baru Factory Kafe :) 

          www.factorykafe.com         PRAGOVKA GALLERY

          Galerie si pro Vánoce 2023 připravila dárky, které oslavují pragovkovskou uměleckou komunitu. I proto je možné zakoupit knihu Rezavá ústa/Magická dekáda, která se věnuje rozvoji uměleckého komunity a rezidenčním výstavám v Pragovce. 
          Odkaz:
           https://x.pragovka.com/cs/kniha-rezava-usta-magicka-dekada

          Druhou možností je pak katalog k rezidentské výstavě Excel, který pořídíte přímo v Pragovka Gallery.
          Odkazwww.pragovkagallery.com

           PRAGOVKA 

           Pokud ale chcete obdarovanému nechat volnost výběru, není nic jednoduššího, než pořídit dárkový poukaz na goout.net na naše plánované akce.
           Naše akce najdete v kalendáři. A poukaz pořídíte tady: https://goout.net/cs/vouchers/


           Těšíme se na vaše nákupy a přejeme Veselé Vánoce :)