KŘEST A AUKCE KNIHY REZAVÁ ÚSTA / MAGICKÁ DEKÁDA PRAGOVKA 2011-2021

Dlouho očekávaná kniha je tady!

Publikováno

14. 4. 2022

Pragovka Gallery a The White Room představili na druhém letošním Korzu knihu s názvem Rezavá ústa / Magická dekáda Pragovka. Editoři Lucie Nováčková a Pavel Tichoň v ní připomínají celých deset let uměleckého života v Pragovce.

První část knihy se věnuje vzniku komunity umělců, kteří tvořili a vyvíjeli se spolu s Pragovkou jako takovou, dekádu zachycují pomocí textů od Charlotty Kotík, Dagmar Šubrtové i Petra Vaňouse. Kniha mimo jiné mapuje vznik již tradiční Kolben Open, jejíž devátý ročník proběhne letos v květnu. Druhá část knihy pak vzpomíná na pět rezidentských výstav prostřednictvím textů kurátorů Karla Srpa, Petra Vaňouse a Pavla Tichoně. Na závěr se skrze medailonky můžete dozvědět mnoho zajímavého o jednotlivých umělcích sídlících právě v Pragovce.

Celkem je k dispozici 22 různých přebalů knihy, které jsou obohacené o fotografii nebo reprodukci uměleckého díla od umělců jako je Karíma Al-Mukhtarová, Tadeáš Kotrba nebo Alessandra Svatek a další. Pragovka Gallery si ale připravila také unikátní limitovanou edici s originály jednotlivých děl. Pokud si takovou limitovanou edici pořídíte, součástí bude i umělecké dílo do soukromé sbírky. Příští dražba limitovaných edic se bude uskuteční 7.5. na Kolben Open. Magickou dekádu vysočanského art distriktu v klasickém (nelimitovaném) vydání můžete objednávat na e-mailu produkce.pragovkagallery@gmail.com.

Pro více informací se navštivte webové stránky Pragovka Gallery a The White Room.

Fotografie: Marcel Rozhoň