Open Call 2025

Pragovka Gallery vyhlašuje Open Call pro rok 2025 na téma ZDROJE.

Publikováno

25. 3. 2024

I v roce 2025 se můžete stát jedním z vystavujících umělkyň a umělců v Pragovka Gallery! Přihlaste se v rámci otevřené výzvy na: 

  1. Výstavní a autorské projekty (je možné se hlásit s kurátorským projektem nebo autorským projektem) do výstavního programu Pragovka Gallery
  2. Tvůrčí rezidence v prostorách Pragovky pro rok 2025.

Téma: ZDROJE
Hledáme reflexi pojmu zdroje v různých významech a rovinách. Ať se jedná o zdroje lidské, environmentální, materiální, energetické, politické či zdroje emoční, spirituální, kulturní, finanční digitální nebo technické, jedno mají společné, neexistuje bez nich pohyb jako nezbytný živorodý proces, kterým vstupuje energie do systému. Vše odněkud pochází a z něčeho vzniká.

Jak člověk ovlivňuje krajinný ráz a přírodní zdroje planety jejich čerpáním? Jaké důsledky může mít jejich nedostatek a vyčerpání na život na planetě? Jak jejich nedostatek může ovlivnit člověka a další tvory? Jaké jsou vize budoucnosti? Nedostatek zdrojů vede také k politickým a společenským aktům – války, migrace, pohyb za lepším životem. Život je ale komplikovanější, než se na první pohled může zdát. Jak nás ovlivňuji informační zdroje a míra jejich pravdivosti? 

Jaké jsou emoční a spirituální zdroje tvorby? Jak v tvorbě využívat materiální zdroje? Jakou roli hraje v současném umění recyklace a upcycling? Jak v současné tvorbě využívat digitální zdroje? Kde zdroj nachází svůj původ – jde o původní potraviny, hledání původního obyvatelstva či místo, kde pramení řeky? 

Reflexe tématu nabízí širokou škálu odpovědí, kde jedna odpověď navazuje na druhou a kde míra správnosti je na každém z nás.

Deadline pro odevzdání přihlášek a projektů je 2.5.2024 (23:59). Projekty zaslané po tomto termínu nebudou do výběrového řízení zařazeny.

Open Call je otevřen českým i zahraničním umělcům/kyním a kurátorům/kám.

Přihlášku a více informací najdete ZDE