Workshop taneční fotografie s Vojtěchem Brtnickým

Fotografování současného tance je disciplína, která se trochu liší od ostatních druhů divadelní fotografie. Je temnější, divočejší, víc nepředpokládatelná. My přinášíme workshop, kde můžete nahlédnout pod pokličku taneční fotografie a vše si vyzkoušet.

Datum

26. 8. 2023

Čas

10:00-16:00

Prostor

Historické haly

Vstupné

1650 Kč

Typ eventu

Workshop

Jedním z největších problémů dnešního fotografa je udržet pozornost tam, kde má. Na první pohled se může zdát nepředstavitelné, že by fotograf nevěnoval focené scéně dostatek pozornosti, přestože se tak děje v míře větší, než by se chtělo připustit. Na vině jsou jak moderní technologie a attention span, tak i důvěra ve vlastní schopnosti. Na tomto workshopu se bude dbát na to, aby fotografové odbourali všechny pozornost narušující elementy a nabrali víc sebedůvěry, která jim umožní přestat se za chodu zabývat snímky, které zrovna pořídili. Bude se dbát na práci v manuálním režimu. Okrajově se budou účastníci zabývat exponometrií v kontrastních podmínkách, se kterými se jinde než v divadle prakticky nesetkají. Dotknou se problematiky LED světel a Mirrorless technologií (banding). Ale hlavně se budou učit soustředit se, neztrácet kontakt s focenou scénou a dbát na to, aby nenarušovali prostor performerů. 

Jedinečný workshop v prostoru historické Haly 19, která se pro tuto příležitost otevírá veřejnosti, povede fotograf Vojtěch Brtnický, který má v oboru divadelní a taneční fotografie mnoho zkušeností. Pravidelně pořádá workshopy taneční fotografie, exponometrie a zvykání si na práci v manuálním režimu. Spolupracuje s mnoha tanečními skupinami a institucemi jako jsou Tanec Praha nebo Laterna Magika. Kromě taneční fotografie má zkušenosti také s prací pro veřejná média a ve volném čase se věnuje astrofotografii.

Workshop je vhodný jak pro začínající amatéry, tak pro pokročilé uživatele, kteří mají zájem se naučit něco více o řemesle, nebo si chtějí vyzkoušet práci v terénu. 


Workshop se skládá z následujících částí:

  1. část – teoretická – pár slov k exponometrii, seznámení s technikou, pár ukázek a hádanek na úvod, nastavování manuálního režimu a vypínání LCD displejů.
  2. část – praktická – focení tanečníka, dotazy, učení se, převádění teorie do praxe.
  3. část – praktická – focení „představení“, nesmí se rušit ani kolegy, ani performery, fotografové jsou odkázáni sami na sebe.
    Pauza, oběd, selekce a úprava fotek 
  4. část – promítání výsledků, povídání o problémech, se kterými se účastníci setkali, povídání o kompozici.

V případě potřeby můžeme zapůjčit až tři FF DSLR (digitální zrcadlovka se snímačem velikosti kinofilmového políčka) s bajonetem Canon EOS.