Art & Design

alt text

Pragovka žije uměním. Desítky uměleckých ateliérů, galerie, venkovní instalace, projekce, koncerty, divadlo a další aktivity nabízejí pulzující prostředí pro spolupráci napříč uměleckými druhy. Hlavní záštitu nad uměleckým děním v Pragovce má spolek Pragovka for Art (PFA), který se stará o provoz galerií a zajištění většiny kulturního programu.

Víc o Pragovka for Art

Umělci & Ateliéry

alt text

Už více než deset let je Pragovka domovem mnoha desítek českých i zahraničních tvůrců od malířů, sochařů, fotografů přes designéry až po nábytkáře či studenty, kteří v jejích industriálních prostorách nacházejí inspiraci a příležitosti ke spolupráci. Ateliéry bývají pravidelně otevřeny veřejnosti při nejrůznějších akcích, kde se můžete s našimi umělci potkat a poznat jejich tvorbu blíž.

GASTRO

alt text

V létě i v zimě je Pragovka místem, kde si můžete v inspirativním prostředí vychutnat dobrou kávu, domácí limonády a další drinky včetně široké ochutnávky české i světové craft beer scény, ale také se dobře najíst. A my uděláme všechno pro to, aby si Pragovka své místo na gastromapě Prahy udržela i do budoucna.

SPORT

alt text

Areál Pragovky i jeho bezprostřední okolí nabízí bezpočet příležitostí pro pohyb venku i uvnitř, ať už si chcete zajezdit na skatu, zahrát volejbal na trávě nebo se u nás zastavit cestou po cyklostezce podél Rokytky. Pragovka je také místem konání mnoha sportovních eventů a sídlem RC Praga Praha – jednoho z nejúspěšnějších ragby klubů s historií od roku 1944.

SHOPPING

alt text

Nejen suvenýry s logem Pragovky, které si u nás můžete pořídit, příležitostné trhy a dobročinné bazary, které se tu konají. Naším cílem je, aby se z Pragovky stala plnohodnotná kreativní čtvrť s rozmanitými butiky, obchůdky a pop-upy, kam se budete rádi vydávat také za originálními nákupy.

KANCELÁŘE

alt text

Bývalý průmyslový areál díky postupné proměně nabízí moderní kancelářské prostory vhodné pro všechny inovativní a kreativní obory. Inspirativní pracovní prostředí tu najdou jak startupy nebo jednotlivci, kteří hledají třeba jen sdílená místa, tak velké firmy, které ocení možnost růstu nejen v rámci patra či budovy, ale i v rámci celého areálu.

VZDĚLÁVÁNÍ & INOVACE

alt text

Pragovka otevírá mnohá témata přesahující hranice umění, jako jsou interdisciplinární vzdělávání, mezioborová a mezigenerační spolupráce, rozvoj podnikání nebo lokální ekosystémy. S ambicí stát se prvním pražským inovačním klastrem vytváříme hub, kde se fyzicky i virtuálně setkávají talenty, technologie, informace a další zdroje pro rozvoj projektů s vysokým společenským i ekonomickým dopadem.