Rugby slaví 80 let!

Rok 2024 je ve znamení oslav a právě RC Praga Praha slaví již 80 let své existence!

Publikováno

20. 5. 2024

Už 80 let mohou mladí i starší hráči reprezentovat rugbyový tým RC Praga Praha! 

Klub byl založený v roce 1944,  od roku 1955 má rugbyový tým svojí domovskou základnu na hřišti v areálu Pragovky. Tam se doposud odehrála všechna domácí utkání, vyjma 80. let, kdy byl v blízkosti hřiště budován plynovod. A my se těšíme, že na svém domácím hřišti budou zažívat ještě mnoho vítězství! 

Den oslav zahájí otevřený turnaj pro veřejnost v touch ragby, doplněný o zónu pro děti se skákacími hrady a stánky s občerstvením. Mezi hlavní gastronomické lákadlo patří opékané prase, které si návštěvníci mohou vychutnat po celý den. Odpolední program začíná ve 14:00 exhibičním zápasem mezi týmy Old Boys Pra(g)ha a Czech Stars. Sportovní vrchol dne nastane v 16:00, kdy se proti sobě postaví áčko Pragy a výběr Česka do 23 let a po skončení tohoto utkání proběhne slavnostní ceremoniál, během něhož budou oceněny legendy Pragovky za jejich přínos klubu. Oslavy vyvrcholí kulturním programem od 19:00, kdy na scénu nastoupí legendární kapela Vítkovo kvarteto. 

Přijďte 15. června na hřiště RC Praga Praha nebo do Parku Zahrádky a staňte se součástí velkolepých oslav 80. výročí rugbyového týmu RC Praga Praha.