Poznejte naše rezidenty - Pasta Oner

Podívejte se, kdo je součástí naší komunity a seznamte se s našimi rezidenty a nájemci.

Publikováno

22. 2. 2024

Umělecká komunita je pro nás velmi důležitá, i proto je Pragovka Art Districtem a domovem mnoha uměleckých ateliérů a dvou galerií. Už sedmým rokem je naším rezidentem i Pasta Oner a my jsme velmi rádi, že bude součástí i nově zrekonstruované E Factory.

Pasta Oner patří mezi nejvýraznějších umělce současné české umělecké scény. Jeho tvorba se zaměřuje na akrylovou malbu obrazů, ale také na navrhování prostorových instalací a realizaci muralů. Ateliér pro něj není pouze místem, kde tvoří, ale také inspirací. Na E Factory ho nejvíce baví industriální duch místa i to, že je tovární budova památkově chráněná, protože právě do takových prostor umělecké ateliéry patří.

„Já se těším na to, že se budova zpátky nadechne do původního stavu, který tady byl před mnoha desítkami let, a přinese to s sebou určitou vzpomínku na historii této lokality,“ říká Pasta Oner o E Factory, kde i po dokončení rekonstrukce bude mít svůj ateliér. „Myslím si, že kombinace budovy s veřejným prostorem vytvoří neopakovatelnou atmosféru ve městě,“ dodává.

Vážíme si toho, že si pro svoji tvorbu vybral právě Pragovku. Více z rozhovoru s Pastou Onerem se dozvíte tady.