Budoucnost areálu Pragovky očima studentů architektury ČVUT

Již potřetí se v zimním semestru studenti ateliéru Suske - Tichý zaměřovali na budoucí podobu areálu Pragovky.

Publikováno

10. 10. 2022

V průběhu července tak bylo možné v prostorách HUBu vidět celkem 24 projektů, které měli různá zaměření od studentského bydlení po vysokou školu, galerii až po multifunkční budovy. Ač byly všechny prezentované pouze pro akademické účely a nepředstavují reálné plány nebo záměry developerů, jsou určitě inspirací pro další směřování Pragovky.

Nás velmi zaujal projekt Zity Bibencové, která ve svém návrhu vytváří novou budovu a úzce ji kombinuje s přírodou v podobě skleníku na střeše – místo odpočinku, pěstování bylin i ekologické využívání přírodních zdrojů. Viktoriia Filippova naopak zachovává původní konstrukci haly 18 a vytváří multifunkční budovu s kavárnami, obchody a výstavními prostory, které lákají k zábavě a odpočinku.

Objevte všechny projekty a jejich hodnocení tady.

A co se děje v Pragovce doopravdy? To se právě teď můžete dozvědět přímo u nás, v HUBu jsou stále k dispozici informace o tom, jaké jsou naše vize, cíle a přístupy. Vše je hezky znázorněné také na 3D modelu District masterplanu, kde je vidět, jak se bude areál v rámci revitalizace rozrůstat.