Q&A #1

Víme, že každý nový stavební projekt, vyvolává spoustu otázek. A je tomu tak i v případě Pragovky. Rádi bychom vše uvedli na pravou míru, a proto jsme se zeptali na sociálních sítích, co vás o Pragovce nejvíce zajímá.

Publikováno

12. 6. 2023

Výběr těch nejzajímavějších dotazů přinášíme i tady. Pokud by vás při čtení napadly další nezodpovězené dotazy, prosím, obraťte se na info@pragovka.com, náš Instagram nebo facebook, rádi vám vše zodpovíme.

  • Jaká je vize Pragovky? 

O směřování celého areálu se můžete dočíst v našem Masterplanu z rukou předního architektonického studia Pavla Hniličky. V zásadě jde o proměnu areálu v plnohodnotnou městskou čtvrť s veškerou občanskou vybaveností – od bydlení, kanceláře, po parky a prostory pro umění a sport. Hlavní vizí je ale udržení a podpora stávající komunity a vytvoření příjemného prostředí pro všechny.

  • Co Pragovka přináší návštěvníkům i místním?

Zlepšení místní infastruktury, hezčí a bezpečnější prostředí, sociální zařízení pro starší i nejmenší. Zelené parky, které propojí současně neprůchozí městskou část, pěší i cyklistické zóny. Areál Pragovky se zkrátka promění v příjemné a bezpečné místo, kde budete chtít trávit svůj čas, ať už se jedná o ten profesní nebo volný.

  • Bude procházet Pragovkou někdy cyklotrasa nebo cyklostezka? 

Ano!
V masterplanu rozhodně počítáme se zavedením cyklotras do areálu Pragovky. Záleží nám na tom, aby se cyklodoprava stala běžnou součástí městského života. Pracujeme s několika způsoby, jak propojit stávající cyklotrasy s novými, které nabídnou spojení mezi parky v severní části Vysočan a Rokytkou.

  • Jaký je časový horizont oprav a fáze výstavby v okolí?

V rámci areálu Pragovky je celkové dokončení rekonstrukce E Factory naplánováno na konec roku 2025. Po dokončení se pustíme do dalších projektů, jako je studentské bydlení a výstavba multifunkční budovy v blízkém okolí E Factory.

Kdy začneme pracovat na dalších projektech v areálu Pragovky, aktuálně závisí na procesu potřebné změny územního plánu, který jsme zahájili v roce 2020. Tento proces je časově náročný. Pevně věříme, že se veškeré změny už brzy podaří a Vy si novou Pragovku užijete co nejdříve.