Pragovka for Art

Chcete se dozvědět více o uměleckém dění a galeriích v Pragovce? Pragovka for Art je hlavním aktérem uměleckých aktivit.

Publikováno

24. 5. 2023

Hlavním hybatelem uměleckého dění v Pragovce je spolek Pragovka For Art, který v našich prostorách působí od roku 2017. Umělecká komunita ale začala vznikat mnohem dříve, jelikož ateliéry s autentickou atmosférou poskytují zázemí umělcům již od roku 2010.

Pragovka for Art provozuje Pragovka Gallery a výstavní prostor The White Room, organizuje rezidenční program pro české i zahraniční umělce, podporuje uměleckou komunitu a stojí za úspěšnými akcemi jako je populární ArtBazaar nebo letní kino.

Rozšiřující se členskou základnu spolku tvoří umělci s ateliéry v Pragovce a lidé, kteří se podílí na jeho činnosti a jeho poslání je jim vlastní. O každodenní činnost spolku se ale nestarají jen jeho členové. Výstavy by nemohli vznikat bez umělců a kurátorů, rezidenční program by nefungoval bez českých i zahraničních umělců, kteří do Pragovky rádi jezdí a nechávají se jí inspirovat. Komunitní akce by nevznikali bez externích dramaturgů a vše by hladce neběželo bez realizačního týmu, jehož jádrem jsou Daniela, Kristýna a Filip.

Veškeré aktivity spolku včetně provozu obou galerií běží i v průběhu rekonstrukce a své místo budou mít také v nově zrekonstruované budově E Factory. Po dokončení rekonstrukce tak Pragovka Gallery a The White Room najdete na stejné adrese.