PRAGOVKA XMAS GUIDE 2022

Štědrý den vypukne za necelý měsíc a my vám přinášíme tipy na dárky, které v Pragovce můžete pořídit nejen pro své blízké.

Publikováno

29. 11. 2022

Ať už jste fanoušci našich rezidentů nebo jen hledáte inspiraci, co pěkného koupit pod stromeček, máme pro vás skvělé tipy na dárky! Umělecká díla, něco dobrého z kafe nebo originální designové produkty – to vše najdete v našem Xmas Gift Guidu z Pragovky! Můžete tak pořídit skvělé dárky a zároveň podpořit umělce.


VÁNOČNÍ ARTBAZAAR

   Jednou z nejlepších příležitostí, kde se porozhlédnout po vánočních dárcích, nejen z rukou našich rezidentů, je Vánoční Artbazaar. V neděli 4.12. se Pražská Továrna zaplní umělci, kteří prodávají své kusy do maximální částky 5.000,- Kč. Najdete zde většinou drobná umělecká díla. Těšíme se na vás ve 12:00 v Pragovce!

   Odkaz: https://pragovka.com/kalendar/Vanocni-ArtBazaar-61


   ORIGINÁLNÍ DÁRKY OD REZIDENTŮ 

   • Martin Žampach vytvořil pro letošní sezónu 3D ozdoby, které udělají radost dvakrát – poprvé obdarovanému, podruhé na vánočním stromečku. Na webových stránkách Martina najdete i dárkové poukazy nebo 3D vázy.
    Odkaz: https://martin.zampach.com/cs/collections/all

   • Dalším umělcem, jehož díla můžete pořídit, je Lawrence Wells. Celkem nabízí čtyři díla kreslená různými technikami od inkoustu po olejové malby na plátně.  
    Odkaz: https://lawrencewells.com/shop/

   • Součástí Pragovky je i Prague City University. Ta má v areálu ateliéry pro studenty magisterského studia výtvarného umění. Nápaditý merch můžete pořídit, i když nejste studenty PCU.
    Odkaz: https://shop.praguecityuniversity.cz

   • Fanshop Rugby Praga je plný zajímavých rugby míčů s různými motivy, ale i doplňků v tradičních žluto-černých barvách.
    Odkaz: https://shop.rugbypraga.com

   KAFE PRAGOVKA 

   Kafe Pragovka má připravené zásoby na poličkách i na e-shopu! A je z čeho vybírat. Vše můžete zakoupit přes e-shop a vybrané věci najdete také v poličce přímo v Kafe Pragovka.  

   • Dárkový poukaz
    Tápete, jaký konkrétní dárek by blízkým udělal radost? Nemusíte, kavárna totiž nabízí dárkové poukazy v hodnotě 300,- a 500,- Kč. Každý si vybere dle svých chutí.
    Odkaz: https://www.kafepragovka.cz/poukazy/

      • Něco na domácí zahřátí
       Káva, vietnamská káva, chai latte, matcha, kashmiri pink chai. Kafe Pragovka má širokou nabídku horkých nápojů, které si můžete připravit v pohodlí domova. K tomu samozřejmě nesmí chybět ani kávové příslušenství jako je Aeropres nebo sada na přípravu vietnamské kávy.
       Odkaz: https://www.kafepragovka.cz/e-...

      • Vaječný likér
       Vánoce bez vaječňáku nejsou Vánoce. V Kafe Pragovka máte na výběr mezi třemi příchutěmi, a to slaný karamel, medový s kořením a čokoládový s chilli.

      PRAGOVKA GALLERY

      • Knihy
       Zajímá vás vývoj umělecké komunity v Pragovce za poslední desetiletí? Kniha Rezavá ústa/Magická dekáda mapuje rozvoj komunity skrze akce a rezidenční výstavy. Knihu a další zajímavé tituly můžete pořídit přímo v Pragovka Gallery.
       Odkaz: https://x.pragovka.com/cs/kniha-rezava-usta-magicka-dekada

      • Obdarujte galerii
       Pokud dárek nehledáte nebo chcete obdarovat galerii, můžete. Prostřednictvím platformy darujme.cz můžete přispět na chod galerie a podpořit tak umělecké zázemí Pragovky.
       Odkazhttps://www.darujme.cz/organizace/1200611

      • Merch
       Ani galerie nezáhela a vytvořila připravila svůj vlastní merch. @Morafanka pro galerii ušila unikátní doplňky (ledvinky, tašky, batohy) z bannerů, které dříve sloužily pro výstavu Díra ve stázi.


      Přejeme všem krásné Vánoce :)