PRAGOVKA XMAS GUIDE 2021

Tápete, co hezkého pořídit svým blízkým, kamarádům nebo rodině k Vánocům? Pragovka si pro vás připravila Xmas Gift Guide, ve kterém najdete spoustu nápadů a tipů na dárky z Pragovky.

Publikováno

3. 12. 2021

Tápete, co hezkého pořídit svým blízkým, kamarádům nebo rodině k Vánocům? Pragovka si pro vás připravila Xmas Gift Guide, ve kterém najdete spoustu nápadů a tipů na dárky, které jsou nejen hezké, ale můžete zároveň podpořit umění a kulturu nebo přímo svého oblíbeného umělce, který v Pragovce tvoří.

Na výběr je toho opravdu hodně, od originálních výrobků a uměleckých děl, přes workshopy a poukázky, po to, že můžete podpořit náš umělecký spolek. Podívejte se, co vám v Xmas guidu nabízíme a potěšte sebe nebo své blízké!

WORKSHOPY

 • Rudý slon

Květiny potěší každou ženu, to je známé pořekadlo. Pokud se ale květiny spojí se zážitkem, je to opravdové potěšení. V ateliéru Rudý slon si můžete v rámci květinového workshopu uvázat svojí vlastní květinu. Vyzkoušet si, který květ ladí ke kterému a odnést si jeden takový zážitek spolu s květinou domů. Věnce k Vánocům neodmyslitelně patří, ale v Pragovce si můžete věnec vytvořit po celý rok. Věncové workshopy, které se jsou v ateliéru Rudý slon i několikrát týdně, můžou být skvělým dárkem i pro skupinu kamarádek, které si chtějí užít společný čas trochu jinak.

Odkaz: http://www.rudyslon.cz/domains/rudyslon.cz/workshopuje/

  ONLINE VÁNOČNÍ ART BAZAAR

  Pravidelně přicházíme s ART BAZAAREM, v rámci kterého si můžete od rezidentů Pragovky koupit nějaký ten pěkný kousek do vašich domovů. A nebude tomu jinak ani o letošních Vánocích. Vzhledem k současné situaci jsme se ale rozhodli Art Bazaar udělat trochu jinak – ONLINE! Naši rezidenti tak budou svoje originální výrobky a umělecká díla (v maximální ceně 4.000,- Kč) přidávat do facebookové skupiny „Pragovka Online Art Bazaar“. Najděte si svého oblíbeného umělce a darujte kousek Pragovky.

  Odkaz: https://www.facebook.com/events/1376312302785412/?ref=newsfeed

  Stránky: https://pragovka.com/en/calendar/Christmas%20ArtBazaar%202021-30


  UDĚLEJTE RADOST DVAKRÁT (POUKÁZKY)

  • Poukázka do KAFE PRAGOVKA

  Kávu, dezert, polévku nebo domácí limonádu? To všechno si můžete koupit v Kafe Pragovka. Můžete ale pořídit i poukázku v hodnotě 300,- a 500,- Kč a vybrat si, na co právě budete mít chuť. Poukázky zakoupíte na baru Kafe Pragovka.

  Odkaz: https://www.kafepragovka.cz/poukazy/  DÁREK NA ZAKÁZKU

  • Socha na zakázku od Sochařské pohotovosti

  Tým ze Sochařské pohotovosti přichází s velmi nevšedním dárkem. Můžete si u nich nechat vyrobit sochu na zakázku a je na vás, jestli zvolíte bustu nebo cokoliv jiného. Zkušený tým vám jistě poradí a vytvoří nezaměnitelný kousek. Ve svém portfóliu mají například sochy medvědů pro Olympijské hry v Soči nebo sošky Agrofertiti pro TMBK.

  Odkaz: http://socharskapohotovost.cz

  • Nábytek od Woodcock-a

  Dan Tůma se zaměřuje recyklaci a renovování dřevěného nábytku. Spolu se scénografem Tomášem Zmrzlým vyrábí industriální, recyklovaný nábytek. Renovovat můžete ale i vlastní nábytek a nemusíte se bát, Dan ve svém restaurátorském ateliéru klade důraz na zachování původních detailů nábytku, aby byla zachována jeho původní krása.

  Odkaz: https://www.woodcock.cz

  • Focení

  Pokud máte raději fotografii, doporučujeme Vám rezidentku Annu Pleslovou, která se fotografii věnuje. Zaměřuje se na focení produktů, společenských akcí nebo třeba svateb. K focení můžete využít také Ateliér Kolbenka, který lze pronajmout na focení nebo natáčení. Jeho součástí je jak zázemí, tak studiová technika.

  Anna Pleslová: https://www.annapleslova.com

  Ateliér Kolbenka: https://www.atelierkolbenka.cz/atelier

   POP-UP SHOP / PASTA ONER

   Pasta Oner, jeden z nejvýraznějších představitelů současné české umělecké scény, pořádá 7.12.2021 svůj POP-UP SHOP. Ten proběhne od 11h do 21h v ateliéru v Pragovce na adrese Kolbenova 34. Inspiraci, co Pasta letos nabídne, najdete na jeho facebookové stránce:

   Odkaz: https://www.facebook.com/PASTAONERfanpage   DARUJTE PODPORU UMĚNÍ

   Podpořit můžete samotnou existenci spolku Pragovka for Art, z.s. Na stránkách darujme.cz si lze vybrat ze dvou možností, jak náš spolek, zaměřující se na umělecké akce v Pragovce, podpořit. Možnostmi jsou Pragovka Gallery a The White Room – dvě galerie, které do krásného industriálního prostoru přivádí mnoho zajímavých umělců a jejich díla. Více se dozvíte v odkazu níže.

   Odkaz: https://www.darujme.cz/organizace/1200611


   ORIGINÁLNÍ PRODUKTY

   • Designové vázy od Martina Žampacha

   Jedním z originálních výrobků, který lze od rezidentů Pragovky pořídit, je váza od Martina Žampacha. 3D Print vázy jsou jedinečné a ozvláštní každou domácnost. Pokud si nejste jistí, jakou z nich vybrat, můžete jednoduše zakoupit dárkový poukaz.

   Odkaz: https://martin.zampach.com/shop

     • Porcelán od Tyformy

     Tyformy jsme představili už v úvodu tohoto Xmass Guide Shopu. Mimo workshopy si u studia můžete koupit porcelánové výrobky, které se neokoukají. Šperky, nádobí, květináče nebo další artefakty inspirované krajinou a lokálními specifiky jistě potěší každého obdarovaného.

     Odkaz: http://www.tyformy.cz/cz/shop

     • Vánoní kresby Kateiny Adamové

     Zábavná série vánočních kreseb je k sehnání u Kateřiny Adaamové. Její tvorba dokáže dodat interiéru nenápadnou vánoční atmosféru.

     Odkaz: https://instagram.com/adamova.katerina?utm_medium=copy_link

     • Rugby míče od klubu Praga Rugby

     Dárek pro každého sportovního nadšence seženete na e-shopu Rugby Praga.

     Odkaz: https://shop.rugbypraga.com/

     Přejeme vám Veselé Vánoce!:)