Zimní kino 2023

Po úspěšné letní sezóně promítání filmů si Pragovka Gallery připravila výběr zajímavých filmů na zimní večery.

Datum

od 9. 11. do 7. 12. 2023

Čas

19:00

Prostor

Velký sál

Vstupné

zdarma

Typ eventu

Kino

Přijďte si zpříjemnit chladné večery k nekonvenčním snímkům na téma JÍDLO - promítat se bude v budově E v prostorách Velkého sálu, pokaždé s předfilmem z FAMU. Zimní kino je zdarma.Od čtvrtka 9.11. budete mít možnost zajít do Pragovky i na Zimní kino. Čekají vás celkem 4 filmy, které určitě stojí za to vidět.


  9.11. Trojúhelník smutku

  Model Carl a jeho partnerka influencerka Yaya jsou pozváni na luxusní výletní plavbu. Společnost jim zde dělá opravdu vybraná smetánka. Je tu starý mládenec hledající životní lásku, výstřední ruský obchodník (Zlatko Buric) a celému mumraji vládne kapitán (Woody Harrelson), který je věčně pod parou. Když nečekaná událost zamíchá kartami, charaktery cestujících se ukáží v pravém světle. Dvojnásobný vítěz Zlaté palmy z festivalu v Cannes Ruben Östlund natočil břitce satirickou komedii o společenských rolích a opojné síle moci, která nenechá na žádném z pasažérů nit suchou.

  Předfilm: Klíčení 
  V izolovaném světě Josefínčiny konzumní rodiny je posvátné pouze jídlo a hlavní činností je obžerství. Josefínka, hnaná chladnými vztahy a úzkostí, se noří do svého vnitřního světa, tichého zimního broskvového sadu, kde hledá vlastní hlas a snaží se změnit.

  23.11. Cukrář

  Po smrti milence se německý cukrář Thomas vydává do Izraele – rodné země muže, jehož miloval. Navzdory předsudkům spojených s jeho původem začíná Thomas pracovat v místní kavárně, jejíž majitelkou je vdova po zesnulém Oranovi. Ta však netuší, že nevyslovený smutek, který ji s cizincem spojuje, se váže k jednomu a tomu samému muži. (Pilot Film)

  Předfilm: Cukr a sůl
  Tragikomický příběh partičky padesátníků a jejich společného víkendu na chalupě v Jeseníkách citlivým způsobem zpracovává téma mužské nejistoty, úzkosti a bezmoci.

  30.11. Řezníci 

  Svend a Bjarne pracují v malém dánském městečku jako řezníci. Každý den musejí poslouchat urážky od svého šéfa, až se nakonec rozhodnou pro založení vlastního malého krámku. Začátky podnikáni jsou značně bezútěšné, příliš se jim nedaří, několik náhod jim ale pomůže k získání velké zakázky. Od té doby je jim štěstěna nakloněna a obchody se pomalu hýbají k lepšímu. Pak ale Bjarne přichází se šíleným nápadem, jenž se týká jeho bratra, který je po vážné autonehodě dlouhodobě v komatu. Slogan filmu „na chuť lidského masa nikdy nezapomenete", napoví, o co že to půjde. (Film Europe)

  Předfilm: Maso
  Odvrácená strana masokombinátu. Zpracovávání živých bytostí do neživých kusů svaloviny na prodej k libovolnému použití. A nakonec i tím je člověk živ. Kostra vchází do řeznictví a vybírá si cenově dostupné kousky. Na úkor života zvířete nachází bytost prohloubení své hmotné podstaty.

  7.12. Bistro Ramen

   Mladý šéfkuchař Masato je odborník na tradiční japonský pokrm ramen, který se v jeho rodině vaří už po generace. Když mu život přichystá nečekanou zkoušku, vydá se Masato na dalekou cestu do Singapuru. Ve městě plném chutí a vůní pozná víc než jen lahodné recepty a rodinná tajemství. Ukáže se, že jídlo má zvláštní moc sbližovat lidi a napravovat dávné křivdy. A že láska prochází ramenem.

   Předfilm: Carp Xmass
   Bylo nebylo, za sedmero horami a lesy se kapři chystali na Štědrý večer - poklidný a šťastný, jak vyžadují tradice. Ale Vánoce už dávno tyto hodnoty nenaplňují, staly se vrcholem celoroční spotřeby a najdou se i tací, kteří na počest těchto posvátných dnů mají přijít o život. arp Xmass je zamyšlení nad vánoční polaritou a nánosem absurdních tradic.