Dolce far niente II / Letní kino

Druhé vydání letního kina na Pragovce!

Datum

28. 6. 2022

Čas

14:00

Prostor

E Factory

Typ eventu

Kino

Druhé letošní Dolce far niente bude provázet performance, site specific instalace od autorů jako je Petra Skořepová (site-specific instalace), Darina Alster (video sekvence performancí + live performance) , Zuzana Štefková , Mariana Serranová, Jakub Vorel (novodobý šamanismus), Lucie Králíková-Jiří Zemánek - performativní obřad s procházkou potulné univerzity (Pilgrim), host: Dagmar Šubrtová (zelená žena dokumentace plus site specific instalace). A také přímý stream, propojující Gumárnu Čáslav (druhá část projektu Mycelium) s částí projektu Mycelium/ nová forma v Pragovce. Součástí bude také projekce vody z několika míst, kde se budou právě nacházet autoři, vystavení v Pragovce i Gumárně.

A k tomuto programu ještě bude komentovaná prohlídka s kurátory a umělci, osvětlující technologické fungování objektů s externí kurátorkou Monikou Scüczovou.

Nebude chybět ani dětský workshop Martina Vlčka, který zkombinuje performativní a výtvarný jazyk a bude se inspirovat projektem Uzemnění (Petra Skořepová a kolektiv). Obrysy lidí, věcí, podlaha a její „scan“, kresba, frotáž, malba.

A až se setmí přijde na řadu letní kino.