BOULDER STAR / Výstava

Finská umělkyně Kaija Hunkula zavítá do Pragovka Gallery.

Datum

od 26. 5. do 29. 6. 2023

Čas

út–čt: 14:00–20:00
pá–ne: 12:00–18:00

Prostor

Pragovka Gallery

Typ eventu

Výstava

Umělecká tvorba Kaiji Hinkuly se odehrává v oblasti expandované malby, kde se dvojrozměrné obrazy rozšiřují do sochařského a prostorového zážitku. Nová instalace Boulder Star si pohrává s rozšířenou materialitou a možnostmi specifickými pro dané místo v malířské scéně představující instalaci skládající se z různých materiálů jako video, látka a readymade.

„Vystavená díla jsou podle autorčiných vlastních slov "modelovacími příručkami pro nový vesmír". Autorka také popsala svou dosavadní uměleckou vizi, když uvedla, že "mé práce se soustředí na vytěsnění místa, pozorování nebo materiálu z kontextu a jejich transformaci do nového tvaru, prostoru a děje. Díla se pohybují někde mezi malbou a sochou, což by se dalo popsat použitím výrazu fantastický minimalismus".
(text: Ph. D. Juha-Heikki Tihinen)

Kurátorka: Kristýna Řeháčková


Finská umělkyně Kaija Hinkula (nar. 1984) vystudovala magisterský obor malířství na Akademii výtvarných umění v Helsinkách a Saimaa Universty of Applied Sciences ve Finsku. Její díla jsou zastoupena ve sbírkách HAM Helsinki Art Museum, Oulu Art Museum a The Finish State Art Collection.