Naše vize

Chceme změnit zažité představy toho, co znamená žít ve městě. Věříme, že Pragovka je tím pravým místem, kde může vzniknout zcela nový typ městského prostoru světového formátu, místo hrdé na svou minulost a zároveň plné invence, podnikavosti a kreativity.

Naše vize
Naše vize

Pragovka byla vždy synonymem pokroku a inovace. V kombinaci s kreativní energií, jež sem vrátila život v uplynulém desetiletí, tu začíná vznikat svébytná pražská čtvrť a nový prostor pro život, kde se stírají běžné hranice. Stává se tak místem pro práci, která inspiruje i baví, místem pro volný čas i každodenní život, místem, které je historické i autentické a jehož nedílnou a definující součástí dál zůstává umění.

Naším cílem je vytvořit plnohodnotný městský prostor, který zachová vše dobré, co kdy v Pragovce vzniklo a co definuje její genius loci. Proto věnujeme maximální péči nejen postupné rekonstrukci historických industriálních objektů a revitalizaci celého areálu, ale pokračujeme také v podpoře naší umělecké komunity a kulturního provozu v Pragovce. Teprve na těchto základech má smysl postupně a organicky zabydlovat prostor a společně tvořit něco nového.

Naše vize

Co je Pragovka

Epicentrum současného umění s živoucí komunitou

Málokterý prostor žije kulturou tak jako Pragovka se svými galeriemi a ateliéry, které jsou domovem mnoha tvůrců od malířů, sochařů, fotografů přes designéry až po nábytkáře.

Epicentrum současného umění s živoucí komunitou

Prostor pro setkávání, odpočinek, nakupování… a zážitky

Koncerty, projekce, kavárny, skatepark, vnitřní i venkovní akce, nakupování, jídlo… Pragovka je zkrátka čím dál tím víc místo, které na mapě Prahy nemůžete přehlédnout.

Prostor pro setkávání, odpočinek, nakupování… a zážitky

Inspirativní kancelářské prostory

Díky pečlivé rekonstrukci nabízí část historických továrních hal také moderní kancelářské prostory vhodné pro všechny inovativní a kreativní obory od startupů po korporát.

Inspirativní kancelářské prostory

Život na místě s výjimečnou atmosférou i skvělou dopravní dostupností

Své místo k životu tu můžete najít i vy. Kreativní čtvrť Pragovka v budoucnu nabídne moderní možnosti od sdíleného bydlení po originální loftové byty, to vše v blízkosti zeleně i hlavního dění.

Život na místě s výjimečnou atmosférou i skvělou dopravní dostupností

Historie Pragovky

Historie Pragovky

Za uplynulých víc než sto let zažila Pragovka mnoho proměn inspirovaných pokrokem. A to už od roku 1907, kdy vznikla slavná Pražská továrna na automobily vyrábějící legendární vozy Praga, stejně jako v dobách, kdy se stala součástí ČKD, největšího strojírenského podniku v celém Československu. Poháněna stále stejnou energií se Pragovka vyvíjí dál – v novou, moderní čtvrť hrdou na své cenné průmyslové dědictví.

Kdo jsme

Architekti

Naše vize stojí na vzájemné spolupráci celé řady odborníků a na symbióze přístupů, znalostí a inovací. V současnosti jde o spojení významných pražských studií TAK, Pavel Hnilička a Schindler Seko, a tato skupina architektů a designérů se bude dál rozvíjet spolu s Pragovkou.

Development

Za celým projektem Pragovky stojí společnost Mount Capital s.r.o. s více než padesátiletými zkušenostmi s provozováním a správou živých a vyhledávaných míst napříč komerční, kulturní i pohostinskou sférou.

Tým Pragovka

Běžný provoz Pragovky ani její přeměna na živý art district by samozřejmě nebyly možné bez celé řady lidí, kteří jí v uplynulých letech zasvětili většinu svého času – a kteří neúnavně pracují na tom, aby se zrodilo něco jedinečného.

Partneři

Za podporu eventů a galerijních aktivit Pragovky vděčíme mnoha partnerům, zejména Magistrátu hl. m. Prahy, Ministerstvu kultury České republiky, Praze 9, Státnímu fondu kultury ČR, společnostem Primalex, Kinnarps a našim mediálním partnerům.

Okolí pragovky

Vysočany plné možností

Vysočany plné možností

Spolu s nově vznikající kreativní čtvrtí Pragovka se v posledních letech dynamicky proměňují i celé Vysočany, které už dávno nejsou jen industriálním okrajem širšího centra Prahy.

Někdejší kolébka československého průmyslu se stává atraktivní pražskou lokalitou, jejíž výhodou je nejen relativní blízkost centra a skvělá dostupnost tramvajemi i metrem, ale i množství zeleně, rozlehlé parky, kvalitní cyklostezka nebo příjemná místa pro trávení volného času podél řeky Rokytky. Jako tradiční čtvrť navíc nabízí veškerou vybavenost od škol, lékařů až po nákupní centra.

Vysočany plné možností
Vysočany plné možností

Právě originální spojení starého s novým, citlivě zachované industriální dědictví a historie místa spolu s moderním urbanistickým uvažováním podtrhne nezaměnitelný charakter této části Prahy. Věříme, že Pragovka jako přirozené centrum setkávání se stane dalším důvodem, proč žít ve Vysočanech nebo proč se sem vydávat za zábavou, prací, odpočinkem či kulturou.